Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Multijęzykowy WP
#1
Question 
Hey

Od jakiegoś czasu szukam wtyczki do wielojęzykowego Wordpressa. Na chwilę obecną próbowałem takich wtyczek jak Polylang oraz qTranslate. Problem w Polylang miałem tego typu jednak iż ikonki języków się pojawiały, ale po przełączeniu menu choć określiłem osobne dla angielskiego się nie przełączało. z qTranslate nie znalazłem opcji żeby stworzyć przycisk do przełączania między językami i pozostała tylko opcja detekcji języka na podstawie języka przeglądarki, co nie specjalnie mi odpowiada (wolałbym mieć możliwość ręcznej zmiany). Czy ktoś może polecić coś w podobnym klimacie ale może nawet mniej rozbudowane ale stabilne i działające? Dla jasności testowałem je na standardowym temacie Twenty Eleven więc to nie wina jakiegoś niestandardowego tematu WP.
Projektuję strony www. Hosting chmurka, Domeny kei.pl
Odpowiedz
#2
Polylang się chrzani coś straszliwie. qTranslate nie umożliwia tłumaczenia sluga, co dla mnie już go skreśla.

Jest jeszcze WPML (ostatnia wersja darmowa jest w repo SVN WP). Tylko wiesz co? To masakra a nie wtyczka. Stosowałem ostatnio dla Klienta wersję płatną - skończyło się tym, że klient poprosił o zwrot kasy i zrobiliśmy to moją starą metodą - sieć.

WPML dodaje od cholery zapytań, tworzy niespójną strukturę danych w bazie i w ogóle zarządzanie tym przy dużej ilości tekstu do tłumaczenia (widżety, jakiś tekst z templatki) to jest jakiś obłęd. Ilość generowanych zapytań do bazy powala na łopatki.

Ja zawsze to rozwiązuję metodą sieci - jedna wada - poszczególne strony czy posty nie są ze sobą zlinkowane (nigdy mi się nie chciało pluginu pisać Smile). Ja bym poszedł w tym kierunku.
Dobre samopoczucie w tym tygodniu sponsoruje cytat:
Cytat:Mogę tylko tylko na prawo i lewo ale na środek nie mogę.
Odpowiedz
#3
Hey

No czytałem coś o WPML ale widziałem tylko wersję płatną co dla mnie ją skreśliło od razu Smile Ok zrobiłem mizerne obejście tymczasowe dla qTranslate Smile

Wyłączyłem detekcję języka i wlączyłem pre-Path - język pojawia się na końcu w formie /pl/ lub /en/ a następnie do menu dodałem 2 linki do strony głównej z path /pl/ i /en/ - nie ideał ale działa Smile no i w edytorze postów mam wszystkie języki a nie każdy w osobnym - jak na moje potrzeby wystaczy mi chyba Big Grin w głównej mierze potrzebne są tylko posty i strony bez kategorii i tagów więc powinno dać radę.
Projektuję strony www. Hosting chmurka, Domeny kei.pl
Odpowiedz
#4
Możecie polecić jeszcze jakieś wtyczki do WP. Będę tworzył sklep na tym skrypcie. Jest jakiś mniej skomplikowany sposób niż tłumaczenie szablonu na kazdy jezyk osobno i tworzenie osobnej strony po każdy język?
Odpowiedz
#5
Nie ma. Chyba, że zabawki w stylu Google Translate.
Dobre samopoczucie w tym tygodniu sponsoruje cytat:
Cytat:Mogę tylko tylko na prawo i lewo ale na środek nie mogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsorzy i przyjaciele
SeoHost.pl