Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flash video - pasek postępu bufora
#1
Salve!

Taki mam problem, Szanowni Forumowicze, i po wielu nieudanych próbach samodzielnego jego rozwiązania, postanowiłem zasięgnąć rady u specjalistów.

Otóż chodzi mi o pasek postępu pobierania (nie postępu odtwarzania), czyli bufora, dla plików flash video w odtwarzaczu na stronie. Idealna sytuacja (a zaobserwować ją można choćby na YouTubie) jest taka, że pasek ów składa się niejako z dwu warstw: jakiejś tam jaśniejszej odzwierciedlającej postęp buforowania danych i jakiejś tam mocniej wyeksponowanej, a oznaczającej po prostu postęp odtwarzania klipu video. Bufor się ładuje, odtwarzanie trwa, a po już zbuforowanej części można sobie skakać do woli.

Ja natomiast nie mogę przeskoczyć sytuacji takiej: warstwa bufora od razu się zapełnia, lecz nie oznacza to rzeczywistego zbuforowania całości, a jedynie niemożność wyświetlenia informacji o tym. Oczywiście po już zbuforowanej części można sobie również skakać, jednak trzeba to robić na oko, ponieważ skok na część, która okaże się jednak jeszcze nie zbuforowana, zaskutkuje powrotem do początku i zatrzymaniem.

Przykład na jednej z moich stron: gdzie Mao mówi.... video

Co jednak ciekawe, w przypadku odtwarzania pliku mp3 innym flashowym playerem (też wtyczka WordPressowa), bufor wyświetlany jest poprawnie. Przykład na innej z moich stron: LiveCoverBand

Mam nadzieję, że opisałem to jasno Smile

Próbowałem już kilku rozwiązań, do których odesłał mnie wujaszek google (np. jakiś tam 3rd party moduł dla Apache'a + dodatkowe handlery), ale bezskutecznie. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją w podobnej konfiguracji, więc zaznaczę, że chodzi mi tu o połączenie WordPressa i wtyczki Flash Video Player. Choć nie ma to większego znaczenia, inne playery video mają dokładnie ten sam problem.

Ponadto zaznaczę, że w przypadku shared hostingów, na których siedziałem wcześniej długie lata, nie było z tym problemu. Pojawił się dopiero, kiedy przesiadłem się ostatecznie na vpsa i konfiguracja spadła na mnie. Zresztą, w całej sieci nie zauważyłem dotąd takiej niedogodności i w głowę zachodzę, co mi umyka.

Reasumując: jak dla Apache/php aktywować pasek postępu bufora plików flash video (czyli .flv, ewentualnie jakieś .mp4)?

Jeśli cokolwiek z mojego mętnego opisu jest niejasne i wyjaśnienia wymaga, bardzo proszę dać znać, zależy mi na rozwiązaniu tej zagadki i z chęcią będę wyjaśniał dalej Smile

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  video na stronie id1945 12 11,992 23-11-2017, 18:38
Ostatni post: petertox
  video na www id1945 11 13,879 07-04-2016, 13:28
Ostatni post: talker30
  Podstrona "Oferta" na stronie flash lestzx 3 13,397 06-03-2016, 21:41
Ostatni post: aghorn
  Nauka Flash pomoc olszak 4 6,685 23-07-2013, 14:23
Ostatni post: nittka
  Flash niedziałająca galeria zdjęć adam_per 22 19,786 16-07-2013, 13:12
Ostatni post: nittka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsorzy i przyjaciele
SeoHost.pl