Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakich programów graficznych używacie?
#1
Jakich programów graficznych używacie, np. przy tworzeniu elementów stron? - Corela, Photoshopa, GIMPa, czy może jakiegoś innego? Jaki jest najlepszy dla początkującego?
Odpowiedz
#2
GIMP dla początkującego będzie najlepszy (jest darmowy i prosty w obsłudze), chociaż do bardziej zaawansowanych prac polecam Photoshopa - jest trudniejszy, ale po kilku / kilkunastu godzinach opanujesz podstawy. Tutaj http://www.mamkomputer.info/poradnik-photoshop-wstep/ masz poradnik do Photoshopa dla początkującego.
Odpowiedz
#3
Photoshop the best polecam zakupić bo lepszych chyba nie ma Big Grin
Odpowiedz
#4
GIMPa używam tylko dlatego, że się już do niego za bardzo przyzwyczaiłem. Próbowałem photoshopa ale nie potrafię ;| A chciałbym
Odpowiedz
#5
Photoshop kombajn dla grafika Smile
Odpowiedz
#6
Photoshop to standard. Aktulnie pod Mac OSX popularne są także Sketch or Afinity Photo
Zapraszam na NBA Forum oraz PlayStation Forum.
Odpowiedz
#7
Czasy w których tworzyło się szablony w programach graficznych, cięło i sklejało kodem bezpowrotnie odeszły do lamusa. Gradienty, przyciski i wszelkiego rodzaju przejścia tworzone są obecnie przy użyciu kodu. Jakość programu graficznego jest ważna, bez wątpienia, ale czy tak ważna jak kilka lat temu? - No chyba nie. Podobnie jak Szalono przyzwyczaiłem się do Gimpa. Testowałem Photoshopa, ale jakoś mi nie podszedł.
TS-PROJEKT - konkurencyjny cennik stron internetowych
Odpowiedz
#8
Nie prawda.
Bardzo wiele webmasterów powtarza te słowa a potem dostajemy milion pięćsetną stronę która niby ma wszystko - animacje, wodotryski, ale jako całość wygląda albo jak kolejny klon bootstrapa, albo wygląda źle. Layout jest bardzo ważnym krokiem i nie może być zbywany.
Jakiś czas temu uczyłem się sculpingu w blenderze. Podstawowa zasada tworzenia takich modeli 3d brzmi tak, że musisz zacząć od wymodelowania podstawowej bryły/formy. Jeżeli zawalisz tą część, wtedy co byś nie robił, jakich detali nie używał, to i tak efekt końcowy będzie co najwyżej średni.
Tak samo jest ze stronami. Jeżeli nie masz dobrze przemyślanego, zaplanowanego i zaprojektowanego graficznie layoutu (który wygląda dobrze jako całość, a nie zlepek ładnych elementów) to co byś nie wykodził to i tak efekt końcowy będzie średni.

Piszę to, bo na grupie https://www.facebook.com/groups/74294045...et&fref=nf bardzo często młodzi adepci wrzucają swoje dzieła. Mają one animacje które pojawiają się przy scrolowaniu astrony. Mają podążający nagłówek. Mają jakieś efekty po najechaniu na zdjęcia. Ale wszystko to razem wygląda bardzo często jak niepasujące do siebie klocki.
Odpowiedz
#9
Photoshop najlepszy. Bez dwóch zdań.
Sprawdź kurtki męskie - duże rozmiary - polecam
Odpowiedz
#10
GIMP lepszy, więc opcji i możliwości
Koniecznie zapoznaj się z transport chłodniczy - polecam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsorzy i przyjaciele