Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów

Pełna wersja: Multijęzykowy WP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hey

Od jakiegoś czasu szukam wtyczki do wielojęzykowego Wordpressa. Na chwilę obecną próbowałem takich wtyczek jak Polylang oraz qTranslate. Problem w Polylang miałem tego typu jednak iż ikonki języków się pojawiały, ale po przełączeniu menu choć określiłem osobne dla angielskiego się nie przełączało. z qTranslate nie znalazłem opcji żeby stworzyć przycisk do przełączania między językami i pozostała tylko opcja detekcji języka na podstawie języka przeglądarki, co nie specjalnie mi odpowiada (wolałbym mieć możliwość ręcznej zmiany). Czy ktoś może polecić coś w podobnym klimacie ale może nawet mniej rozbudowane ale stabilne i działające? Dla jasności testowałem je na standardowym temacie Twenty Eleven więc to nie wina jakiegoś niestandardowego tematu WP.
Polylang się chrzani coś straszliwie. qTranslate nie umożliwia tłumaczenia sluga, co dla mnie już go skreśla.

Jest jeszcze WPML (ostatnia wersja darmowa jest w repo SVN WP). Tylko wiesz co? To masakra a nie wtyczka. Stosowałem ostatnio dla Klienta wersję płatną - skończyło się tym, że klient poprosił o zwrot kasy i zrobiliśmy to moją starą metodą - sieć.

WPML dodaje od cholery zapytań, tworzy niespójną strukturę danych w bazie i w ogóle zarządzanie tym przy dużej ilości tekstu do tłumaczenia (widżety, jakiś tekst z templatki) to jest jakiś obłęd. Ilość generowanych zapytań do bazy powala na łopatki.

Ja zawsze to rozwiązuję metodą sieci - jedna wada - poszczególne strony czy posty nie są ze sobą zlinkowane (nigdy mi się nie chciało pluginu pisać Smile). Ja bym poszedł w tym kierunku.
Hey

No czytałem coś o WPML ale widziałem tylko wersję płatną co dla mnie ją skreśliło od razu Smile Ok zrobiłem mizerne obejście tymczasowe dla qTranslate Smile

Wyłączyłem detekcję języka i wlączyłem pre-Path - język pojawia się na końcu w formie /pl/ lub /en/ a następnie do menu dodałem 2 linki do strony głównej z path /pl/ i /en/ - nie ideał ale działa Smile no i w edytorze postów mam wszystkie języki a nie każdy w osobnym - jak na moje potrzeby wystaczy mi chyba Big Grin w głównej mierze potrzebne są tylko posty i strony bez kategorii i tagów więc powinno dać radę.
Możecie polecić jeszcze jakieś wtyczki do WP. Będę tworzył sklep na tym skrypcie. Jest jakiś mniej skomplikowany sposób niż tłumaczenie szablonu na kazdy jezyk osobno i tworzenie osobnej strony po każdy język?
Nie ma. Chyba, że zabawki w stylu Google Translate.