Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów

Pełna wersja: Jak wypromować serwis z pracą dorywczą dla uczniów, studentów?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!

Więc założyliśmy ze znajomymi taki portalik: http://www.citask.pl/index.php który umożliwia "łączenie ze sobą" osób szukających wykonawców i wykonawców.
Jeżeli przykładowo ktoś potrzebuje pomocy przy koszeniu trawy to się ogłasza na portalu i czeka aż ktoś się zgłosi. Potem można sobie wzajemnie komentarze wystawić chociażby jak przebiegała transakcja czy realizacja danej pracy.

I teraz pytanko to Was, jak to rozreklamować, aby to "hulało"' jak należy?

Nie wiecie skąd pozyskać np. środki na reklamę w TV? Jakoś unia nie wspiera tego? Dodam, że jest to startup...
1. Pozycjonowanie
2. AdWords
3. Baza potencjalnych klientów (obydwie strony) + mailing
4. Reklama na FB
5. Reklama na portalach studenckich (popyt) i w miejscach gdzie znajdziesz osoby zainteresowane pozyskaniem wykonawców (podaż).
6. ...

Coś słabo ten sturtup przygotowaliście...
Ja bym poleciał w billboard'y w dużych miastach lub coś podobnego - jest to relatywnie tanie a szczególnie o tej porze roku może przynieść ciekawe efekty Smile

Można też podpatrzeć jak robi to konkurencja - np. pomocni.pl czy pobli.pl

Moim zdaniem reklamę w internecie można z początku olać - przynajmniej na czas wakacji - bo to nie jest Wasz target (jeżeli chodzi o zleceniodawców) ...
W Twoim przypadku zainwestowałabym w zwykłe ulotki i po prostu poroznosiła po miejscach odwiedzanych przez studentów, włączając w to uczelnie, akademiki i kluby. Założenie funpagu tez nie jest głupim pomysłem.
Dużo uczelni jak też szkół ma swoje gazetki - to mogłoby się okazać dobrym rozwiązaniem, tylko koszta mogą być spore. Możesz też wyszukiwać fora różnych uczelni, roczników i za zgodą właścicielu zostawiać tam informacje o swoim portalu.
Może warto też zainteresować projektem jakąś lokalną uczelnie? Cóż na początku bez budżetu trzeba skupić się na rozmowie i być przygotowanym na częste odmowy.
Ulotki! Plakatujcie miasto, tablice uczelniane. Jest tego sporo, reklama, pozycjonowanie, AdWords, Facebook (teraz to potęga).
W takim razie warto zastanowić się nad https://solv.pl ja korzystam z ich usług już o kilku miesięcy i jestem zadowolony, otrzymuję regularne raporty, dzięki czemu wiem co robią w celu reklamy mojej firmy i jakie są efekty.
Najlepszym wyjściem będzie zgłoszenie się do firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem stron. Tam można wykupić kompleksowe usługi, które zajmą się stroną od początku do końca. Do tego dobrym posunięciem jest też zadbanie o social media jak facebook i instagram.